Vyhledat
  • martinsovak

Jarní úklid s vysokotlakými čisticími stroji značky LAVOR PRO

Teplé počasí letos přineslo jaro o něco dřív než kdy jindy. Už jste se připravili na jarní úklid okolí Vašeho domu či ve Vaší firmě? Je právě nejvyšší čas! Po zimně bez sněhu a s minimem dešťových srážek je vše zaprášené a je potřeba pořádně to vyčistit. K usnadnění úklidu můžete použít některý z vysokotlakých čistících strojů nejvýznamnějšího a největšího výrobce vysokotlakých čistících strojů italské společnosti Lavorwash, která své výrobky určené pro profesionální využití dodává na trh pod značkou LAVOR PRO.Co je vlastně vysokotlaký čistící stroj a jak jej správně vybrat?

Jedná se o stroj, který za pomoci čerpadla vytváří proud vody vysokého tlaku s obrovskou mycí silou. Přiváděná voda je mechanicky zadržena v čerpadle a následně vytlačena ven přes trysku. Vysokotlaké čistící stroje se dělí do dvou hlavních skupin, na stroje bez ohřevu a stroje s ohřevem. Správný parametr pro definici výkonu vysokotlakého čistícího stroje je účinnost mytí.


Účinnost mytí ovlivňují dva faktory:

průtok vody (objem vody zpracovaný čerpadlem za jednotku času),tlak vody (síla vyvinutá vodou na jednotku plochy).


Vysokotlaké čistící stroje Lavor Pro s elektrickým napájením jsou osazeny indukčními motory s otáčkami 1450 otáček za minutu. Tyto motory jsou zárukou vyšší spolehlivosti všech součástí stroje. Příkladem takového čističe s elektrických přívodem může být např. Oregon XP Stroje řady Thermic se spalovacím motorem jsou využívány v případě nedosažitelnosti elektrické sítě a jsou osazeny benzinovými motory Honda (Thermic 5H ) nebo dieselovými motory Lombardini (Thermic 10D ). V obou případech se jedná o motory s vysokou spolehlivostí a ověřenou dlouhou životností s adekvátním výkonem.

Čerpadla dělíme na dvě skupiny. Axiální, kde motor a písty pracují na stejné ose, a radiální, kde motor a písty pracují ve dvou osách. Značka Lavor Pro, na rozdíl od konkurence, stále častěji používá i kvalitnější radiální čerpadla, zaručující v kombinaci s keramickými písty požadavky na maximální kvalitu a hlavně delší životnost stroje.


Součástí vysokotlakých čistících strojů s ohřevem je kotel, který má za úkol ohřev výstupní vody. Lavor Pro jej nabízí v nerezovém provedení a způsob ohřevu je v převážné většině naftový. Novinkou v řadě strojů s ohřevem jsou stroje HyperL/T . Stroje s ohřevem naleznou uplatnění zejména při odstraňování mastných nečistot.Pokud je dodržována pravidelná kontrola a údržba stroje, jsou vysokotlaké stroje Lavor Pro díky své konstrukci určeny i pro nepřetržitý provoz a nejtěžší nasazení. Příkladem robustních strojů speciálně určených do nejtěžších podmínek mohou být např. stroje Tekna LP nebo Utah LP .

Všechny vysokotlaké stroje Lavor Pro, mají možnost přisávání chemického detergentu. Použití správně zvolené chemie může v některých případech velmi výrazně ovlivnit výsledný efekt mytí.

Použití vysokotlakých čistících strojů je velmi široké a k dispozici je široká škála doplňkového příslušenství. Vybrat profesionální výrobek tak, aby perfektně posloužil danému účelu, znamená pečlivě volit efektivitu, spolehlivost, bezpečnost a snadnost použití, s ohledem na míru a stupeň znečištění, velikost a dostupnost ploch.

5 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

NAŠE SPOLEČNOST

Altiore services s.r.o. je společnost která vznikla v roce 2019 a převzala veškeré podnikatelské aktivity jednatele v oblasti technické správy nemovitostí a ostrahy, bezpečnosti a úklidových služeb . Jsme certifikovaní odborníci v oboru.

NAŠE SLUŽBY

Sídlo společnosti

Ke Srážku 1827/1, Modřany, 143 00 Praha 4

Zavolejte nám
Napište nám
Běžná pracovní doba

Po - pá: 8.00 - 18.00
​​Sobota: 8.00 - 13.00
Neděle: 8.00 - 13.00

FAQ - často kladené otázky

© 2019 - 2020 Altiore services s.r.o.   

ALTIORE LOGO m.png

+420 602 673 488

  • 0fdef751204647a3bbd7eaa2827ed4f9